TATİL Mİ GELDİ?

BUYRUN TEESSÜF SOFRASINA

          Öğrenciler için belki de “tatil gelmiş” olabilir. Ancak gerçekte ülkenin eğitim karnesine bakılınca bu durum “pekte tatil gelmiş hoş gelmiş” durumunda değil. İşte bir ülke adına en büyük üzüntü kaynağı ve teessüf noktası budur.

200.000 öğretmenlik mezunu öğretmen adayının her yaz yapılan 10 bin kişilik atamayı beklemeleriyle; Windows 98 işletim sistemine sahip anca 8GB’lık hard diskli bilişim sınıflarıyla; 10 ay çalıştırılıp yaz tatili esnasında sözleşmesi biterek açlık sınırında, ev kirasını ödeyemeyerek, çocuklarına tatilin tadını bir yudumda olsa yaşatamayan, yaz boyu büyük sıkıntılar çeken 4C’li teknik personelleriyle; hiçbir HUKUKİ dayanağı olmayan ücretli öğretmenleriyle ve usta öğreticileri ile, hala bir YÖNETMELİĞİ bile olmayan kadrolu ile tek benzer noktası ayın 15inde maaşlarını almak olan 4B’li öğretmenleriyle Eğitim Felç olmuş halde… Tüm bunlara rağmen hala tatil gelmiş olabilir mi?

                  Sorunlar sadece devlet okullarında değilki... Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel öğretim kurumlarında da yığınla sorun var!

     Dershane ve Özel okullarda Asgari ücretin de altında çalıştırılan ve çalışmaya mahkum bırakılan Öğretmenlik Mezunu, gencecik, pırıl pırıl en çağdaş pedoğojik donanıma sahip onbinlerce Öğretmenin içler acısı durumu Vatandaş tarafından BİLİNMİYOR! Ağır Sanayi koşullarından da daha ağır maddi ve manevi sıkıntılar içerisinde öğretmenlik mesleğini elleri mahkum oldukları için icra etmeye çalışan onbinlerce sıkıntılı öğretmenin yaşadığı bir ülkenin geleceği sorgulanmalıdır!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !