ÜNLEM KOYMAK...

Başta Konya gibi büyükşehirler olmak üzere, tüm Türkiye’de bakkal dükkanları gibi köşe bucakta iş yapan özel öğretim kurumlarının çokluğu beraberinde büyük sorunlar getirmiştir.

Hakkıyla, hak yemeden, temiz ve işin rajonuna uygun öğretim yapan kurumlar hep baş tacıdır. Peki ya, insanları aldatan, bireylerin sırtlarına fazlasıyla basarak para kazanan, çalışanını üzen ve HAKK'ı savunan edebiyatları ile HAKK'ın ve Rasulun felsefesine tamamen zıt davranışlarda bulunan kurumlara ne demeli?

         Mantar gibi çoğalan; bakkalcı mantığı ile dershane ve özel okul işleten kurumların sömürü felsefesini bir kenara bırakıp, olması gerektiği şekilde işi doğru düzgün yapmaları oldukça elzemdir.

         400 YTL gibi komik maaşlarla öğretmen çalıştırmak, çalışanının sigortasını tam yatırmamak, söz veripte sözlerin
i tutmamak hiçte önemsiz durumlar değildir. İçerisinde birkaç " ALLAH " adı geçen cümleler kurarak, alın teri soğumadan emeğin karşılığını vermeyi unutan insanların varlığı ülkeyi nereye sürükler?

         Alın teri edebiyatla; söz vermekte o sözü unutmakla değil, vaktinde hatırlamakla olur. Vergiden yırtmak için bin yerine iki bin kitap basarak bin bastım yapanlara, yayımevi kurmadan yayımevi gibi korsan bir adla kitap ve ders materyali basanlara ÜNLEM koymak gerek!

         Eğitim gibi en temel ve hayati ögeye ÜNLEMlerin dolması, toplumun geleceğine sürekli darbeler indirir. Peygamberi uslubu kullanarak peygamberi yaşam tarzına darbe indiren zorbaları toplumdan ne kadar çabuk arındırırsak o kadar pürüzsüz bir gelecek meydana gelir. Eğitim sahasında ÜNLEM görülen yerde gerçekten düzeltilmesi ve temizlenmesi gereken önemli yanlış ve pislikler vardır. Eğitimde "ÜNLEM'e hayır" demek için hiçte geç değil. Kul hakkı yiyenlere Allah gün gelir ya bir lokma bile yedirmez ya da yedirirse avuç avuç ateş yedirir.

YILDIZların da söneceği gün vardır...

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !